Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium, 6723 Szeged, Csongor tér 1., OM: 200909 ,Tel.: +36 62 547 060


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.
SZTE Konfuciusz Intézet

Szeged és Térsége
Eötvös József Gimnázium,
Általános Iskola
Konfuciusz TanteremMicrosoft Innovatív Iskola Program


ECDL

kinai nyelvi nap 1

Kínai Nyelv Napja 2021 online konferencia (balról jobbra, fentről lefelé) Mohr Richárd Igazgató Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézet, Erdélyi Zsuzsanna igazgató Magyar-Kínai Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium, Wang Lei igazgató Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézet, Gulyás Anett egyetemi adjunktus Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar Kínai Tanszék, Kecse-Nagyné Bánszki Zsuzsanna igazgató SZTEJKI Kossuth Lajos Általános Iskola, Dr. Gera Tibor főigazgató Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola, Song Xia és Wu Yufeng Shanghai International Studies University (SISU)

   A Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola a Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézetével együttműködve március 12-én országos egész napos online konferenciát rendezett a kínai nyelv általános és középiskolai oktatásáról. Az Eötövös az alap- és középfokú kínai nyelvoktatás regionális bázisintézménye, itt adták át a vidék első Konfuciusz Tantermét is. A 120 regisztrált résztvevővel tartott online rendezvényt köszöntötte Plesovszkiné Ujfaluczki Judit a Szegedi Tankerületi Központ igazgatója, Prof. Dr. Zakar Péter a Szegedi Tudományegyetem nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese és Wang Zheng kulturális tanácsos a Kínai Népköztársaság Magyarországi Nagykövetségéről.

 

kinai nyelvi nap 2

A konferencia megnyitóján (balról jobbra, fentről lefelé) Gulyás Anett egyetemi adjunktus Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar Kínai Tanszék, Dr. Gera Tibor főigazgató Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola, Kecse-Nagyné Bánszki Zsuzsanna igazgató SZTEJKI Kossuth Lajos Általános Iskola, Mohr Richárd Igazgató Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézet, Plesovszkiné Ujfaluczki Judit tankerületi igazgató Szegedi Tankerületi Központ, Prof. Dr. Zakar Péter nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes Szegedi Tudományegyetem

   A délelőtti plenáris ülésen először Erdélyi Zsuzsanna, a budapesti Magyar-Kínai Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium igazgatónője a kínai nyelv és kultúra magyar közoktatási rendszerbe történő illesztésének lehetőségeiről tartott személyes tapasztatok alapján illusztrált előadást. Ezt követően Gulyás Anett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar Kínai Tanszékének egyetemi adjunktusa a kínai nyelvi érettségi és nyelvvizsga problémáiról és nehézségeiről tartott szintén személyes tapasztalatokon nyugvó beszámolót. A délelőtti program nagy érdeklődéssel várt két előadása következett: két, a Sanghaji Nemzetközi Tudományok Egyetemének (SISU-nak) kínai születésű magyar nyelvtanára, Wu Yufeng és Song Xia magyar nyelven tartott előadást arról, melyek a kínai diákok számára a magyar nyelv tanulásának legnagyobb nehézségei, valamint a magyar nyelvoktatásban használható magyar irodalmi művek szerepéről. A délelőtti program zárásaként Mohr Richárd, a Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézetének magyar igazgatója foglalta össze a kínai nyelvoktatás magyarországi történetét és a Konfuciusz Intézetek ebben játszott szerepét.
   A konferencia délutáni programja online bemutató órákkal kezdődött. A Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola Kossuth Lajos Tagintézményének 3. és 8. osztályában, valamint a gimnáziumi tagintézmény végzős, 12. évfolyamos nyelvi csoportjában tartott kínai nyelvórákat tekinthették meg az arra regisztrált érdeklődők. Ez utóbbi óra azért is lehetett érdekes, hiszen a végzős évfolyam e nyelvi csoportjából négy tanuló is érettségire jelentkezett kínai nyelvből, ketten közép, ketten pedig emelt szinten. A bemutató órákat követően hátrom tematikus szekcióból választhattak az érdeklődők: így konzultálhattak a kínai nyelvi érettségiről és nyelvvizsgáról vagy oktatásmódszertani kérdésekről is eszmét cserélhettek, míg a vezetői szekció az iskolák és a Konfuciusz Intézetek együttműködéséről szólt. A nap zárásaként a rendező intézmény főigazgatója, Dr. Gera Tibor beszélgetett a konferencia előadóival és a szekciók vezetőivel, akik összefoglalták a nap során elhangzott főbb megállapításokat. Wang Lei, a Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézetének Kínai igazgatója kiemelte a konferencia hagyományteremtő jelentőségét. A résztvevők egybehangzóan állapították meg, hogy nagy szükség van az ilyen, a kínai nyelv tanításában érintett intézmények együttműködését segítő, a tapasztatokat átadó és értékelő fórumra, így a jövő évi viszontlátás reményében köszöntek el egymástól.
   A konferencia előadásai megtekinthetők a Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola, illetve a Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézet YouTube csatornáján.

 

Képek iskolánk életéből

randomkep- (13).jpg randomkep- (66).jpg randomkep- (61).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (37).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (34).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (39).jpg randomkep- (63).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (12).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (49).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (32).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (7).jpg randomkep- (33).jpg randomkep- (40).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (53).jpg randomkep- (58).jpg randomkep- (24).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (30).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (56).jpg randomkep- (36).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (47).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (55).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (16).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (25).jpg

Copyright © 2023 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .