Szegedi Eötvös József Gimnázium

bc

Cím

6723 Szeged, Csongor tér 1.

Telefonszám

62/547-062

Honlap

www.ejg-szeged.edu.hu

Igazgató neve / e-mail

Dr. Gera Tibor

1A Szegedi Eötvös József Gimnázium barátságos, emberközpontú középiskola, amely a Szegedi Eötvös József Gimnázium és Általános Iskola gimnáziumi feladatellátási helyeként működik.

Célunk tanulóink sokoldalú fejlesztése a lehető legmagasabb pedagógiai hozzáadott érték elérése érdekében. Az oktatás mellett kiemelten fontosnak tartjuk diákjaink nevelését is. Tanáraink ezekért a célokért elkötelezetten dolgoznak, sikereink erősítik elkötelezettségünket.

2Iskolánk kiemelkedően eredményes az idegen nyelvek oktatása területén. Angol nyelv tagozatunkon az oktatást angol anyanyelvű lektorok segítik, kínai nyelv tagozatunkon kínai anyanyelvű tanárok oktatnak angol nyelven.

3.pngTanulóink első idegen nyelvként az angol nyelvet tanulják, második idegen nyelvet a kínai, német, olasz, francia és a szerb nyelv közül választhatnak. Nyelvoktatásunk eredményességét minden évben próbanyelvvizsgával mérjük, amelyet az állami nyelvvizsga szabályai szerint rendezünk a gimnázium befejező évfolyamán.

4

A Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézettel együttműködve több éves oktatási innovációt folytatunk a kínai nyelv és kultúra oktatása területén. A fejlesztésnek köszönhető iskolánkban a kínai nyelv mint második idegen nyelv oktatásának bevezetése, amely megalapozta a kínai nyelv tagozat bevezetését, és reményeink szerint elvezet a magyar-kínai két tanítási nyelvű oktatás bevezetéséhez.

Idegen nyelvi tagozataink mellett biológia és média-informatika tagozat, valamint általános tantervű fakultációs tagozat működik iskolánkban, versenyképes felkészítést kínálva tanulóinknak a felsőfokú továbbtanulásra.

5

Biológia tagozatunkon a korábbi mikrobiológia tagozatunk hagyományaira épülő, gyakorlatorientált oktatást folytatunk, média-informaika tagozatunk jó eséllyel elvezeti tanulóinkat a médiához, informatikához kötődő karrierhez. Az általános tantervű fakultációs tagozatunkon választható fakultációk, a vizuális kultúra és a vállalkozói és közgazdasági ismeretek fakultáció szélesítik diákjaink karrierlehetőségeit.

6
Iskolánkban nagy gondot fordítunk a személyiség- és közösségfejlesztésre. Tanulóink személyiségét formáló, a tanulóközösségek fejlesztését célzó tevékenységünket az iskolánk mellett működő Eötvös József Gimnáziumért alapítvány tanulóközösségek kiemelkedő teljesítményeinek díjazásával, és tanulói kiválósági díj, az Eötvös-díj adományozásával támogatja.

7

„Félig sem olyan fontos az, amit tanítunk
gyermekeinknek, mint az, hogy’ tanítjuk.
– Amit az iskolában tanultunk, annak a legnagyobb részét elfelejtjük, de a hatás,
melyet egy jó oktatási rendszer szellemi tehetségeinkre gyakorol, megmarad.”

(Eötvös József)