Figyelem! Felhívás!

Iskolánk is csatlakozott a Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, tesó!” kampányához!

A szervezők célja a kampánnyal, hogy minél több adatmentes, már nem használható mobilkészüléket, GPS-t vagy táblagépet, és ezekhez használt töltőket vegyenek át adományként, elősegítve ezzel a körforgásos gazdaságot, és segítve ezáltal a kongói főemlősök élőhelyének megmentését és a helyi közösségek életét. A használt készülékek kincset rejtenek, többek között 17 féle fémet lehet visszanyerni belőlük, például aranyat, ezüstöt, palládiumot, rezet. A mobiltelefonok előállításához szükséges nyersanyagok, például a koltán bányászata Afrikában veszélyeztetett fajok (pl. gorillák, bonobók és csimpánzok) élőhelyét, fennmaradását és a helyi közösségek érdekeit fenyegetik. Ezt a folyamatot szeretnénk megfékezni, ha ugyanis a használt mobiltelefonokban található fémek újrahasznosítása nagyobb mennyiségben valósul meg, akkor az előállításukhoz szükséges ércek bányászata várhatóan csökkenni fog.

Az iskolánk portájánál elhelyezett dobozba november 20-ig lehet használt mobiltelefonokat, tableteket és tartozékaikat behozni!

A diákönkormányzat díjazni fogja a legtöbb használt készüléket begyűjtő diákot és osztályt, ezért célszerű azokat névvel és osztállyal leadni a portán vagy Németh Éva tanárnőnek.

„Minden egyes apró cselekedet számít. Minden egyes ember, minden egyes nap és minden egyes percben tehet azért, hogy jobb legyen a világ.”

Dr. Jane Goodall

A segítséget köszönjük: Klímakör