2021. február 9-én a harmadik fordulóval zárult az immáron harmadszor megrendezett Barabás Zoltán Biológia Verseny. A verseny három fordulóból állt. Tizenhét csapat és három egyéni versenyző adta be jelentkezését, ez a létszám az előző év jelentkezését megduplázta.

Az első forduló egy tesztlap kitöltése volt az erre a célra létrehozott Google Classroom felületen: virtuális, természetismereti séta a szegedi Tisza-parton. A második fordulóban a versenyzők gyakorlati feladatokat végeztek el: online kísérletelemzést, csontfelismerést, ujjlenyomatkészítést és elemzést. A harmadik forduló feladatát előre megkapták a versenyzők: „A védőoltások története. Magyarországi védőoltások” témában előre elkészített PowerPoint prezentációjukat mutatták be legfeljebb 10 perces előadásban.

A verseny minden fordulójában 40 pontot lehetett szerezni, összesen 120 pontot gyűjthettek. Szoros mezőnyben született meg a végeredmény, melyet az alábbi táblázatban foglaltunk össze.

Az összesített pontszám alapján I. helyezett a Fülesbaglyok nevű csapat, ők a győztesnek járó 100 000 forintos pénzjutalom mellett könyvjutalomban is részesültek. A II. helyen a Tisza nevű csapat végzett, ők is értékes könyvjutalmat kaptak, amíg a III. helyezés könyvjutalmát a Biológikusok csapata érdemelte ki.

Szívből gratulálunk a versenyzőknek és tanáraiknak, akik nem csak felkészítették diákjaikat, hanem a helyszínen szurkoltak nekik és segítették őket a technikai nehézségek megoldásában. Reméljük, hogy élvezték a változatos feladatokat és elviszik versenyünk hírét kollégáiknak, diáktársaiknak!

Végezetül köszönet illeti a rendhagyó körülmények között megszervezett és lebonyolított versenyen végzett munkájukért kollégáinkat: Kardos Beáta munkaközösség-vezetőt, Dr. Just Zsuzsanna, Csabai Ferenc és Krizsán Sándor szaktanárokat.

csapatok és tagjaik

Sirkó Regő

Marton Bence

Hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola