Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium, 6723 Szeged, Csongor tér 1., OM: 200909 ,Tel.: +36 62 547 060


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.




SZTE Konfuciusz Intézet

Szeged és Térsége
Eötvös József Gimnázium,
Általános Iskola
Konfuciusz Tanterem



Microsoft Innovatív Iskola Program


ECDL

 

Eseménynaptár

2023. január

 

9.

hétfő

 

1320

Téli szünet utáni első tanítási nap  

Haladási naplók, osztályozó naplók vezetésének ellenőrzése
Felelős: osztályfőnökök, szaktanárok
KEVE program a 9. évfolyamosoknak
Felelős: 9.-es osztályfőnökök

NETFIT mérések kezdete
Felelős: testnevelő tanárok

10.

kedd

 

Decemberi e-napló zárása
felelős: Eitler József, osztályfőnökök, szaktanárok

10-16

kedd - hétfő

 

Osztályozó vizsgák külön forgatókönyv szerint
Felelős: igazgatóhelyettesek, szaktanárok, osztályfőnökök

13.

péntek

 

Közösségi szolgálat munkanaplóinak leadása Szentirmayné G. Évának
Felelősök: osztályfőnökök

18.

szerda

1600

Félévi érdemjegyek lezárása valamennyi tárgyból
Felelős: szaktanárok

19.

csütörtök

1600

Magatartás és szorgalom jegyek lezárása
Felelős: osztályfőnökök

20.

péntek

950

1300

A szorgalmi idő első félévének utolsó napja. (1–7. rövidített órák)

Magyar Kultúra Napja
Felelős: Bábáné S.I.  

Félévi osztályozó- és munkaértekezlet
Felelős: igazgató, igazgatóhelyettesek, osztályfőnökök, szaktanárok

21.

szombat

1000
1300

1800-2400

Felvételi eljárást megelőző közös írásbeli felvételi vizsga
Felelős: igazgatóhelyettes, felügyelő tanárok

Szalagavató Bál
Felelős: Nagy Diána

23.

hétfő

 

Pályaorientációs nap – tanítás nélküli munkanap
külön forgatókönyv szerint
Felelős: Bagó Ildikó, és valamennyi szaktanár
Központi írásbeli vizsgák közös javítása
Felelős: magyar és matematika munkaközösség

26.

csütörtök

800-1600

1030

Központi írásbeli javítások megtekintése
Felelős: Farkas Zoltán

Dr Duda Ernő biológiai előadása
felelős: dr Just Zsuzsanna

27-ig

péntek

 

Értesítések kiosztása a félévi eredményekről
felelős: osztályfőnökök

   

1400

Szóbeli felvételi vizsga kérdéssorainak leadása
Felelős: szaktanárok

30.

hétfő

1300

Félévi nevelőtestületi értekezlet (1–7. rövidített órák)


Felelős: igazgató

31.

kedd

1400

Pótló központi írásbeli felvételi vizsga
Felelős: igazgatóhelyettesek, felügyelő tanárok

A februárban meghirdetett Onlimpia sportversenye 42 tanuló nevezett fiúk és lányok fele-fele arányban. A sportos feladatok főleg kiváló állóképességet igényeltek a résztvevőktől, végül 30 diákunk teljesítette az elvárásokat. A pontozásos rendszer alapján az ötletgazda Polyák Péter tanár úr a zsűri elnökeként hozta meg a végső döntést a végeredményről.

A lányok mezőnyében:

  1. Kasza Bernadett 9. D 32 pont
  2. Kálmán Kira 9. D 30 pont
  3. Tomai Laura 11. D 27 pont

A fiúk mezőnyében:

  1. Bereczky Ákos 12. A 38 pont
  2. Kocsis Bálint 9. D 37 pont
  3. Fekete-Nagy Edvin 12. B 33 pont

A fenti helyezettek az érem mellé értékes pénzjutalmakat vehettek át (10, 8 és 6 ezer forintot) Dr. Gera Tibortól, iskolánk főigazgatójától, és a győztesek neve felkerült a vándorserlegre.

Május 28-án hirdettük ki az eredményt és jutalmaztuk az irodalmi versenyeken és pályázatokon eredményesen szereplő diákjainkat. Az értékelés során a zsűri a következő tanulókat díjazta.

Az „Olvasni menő!” online olvasási versenyen nyújtott kiemelkedő teljesítményt Bús Anna 11. D osztályos tanuló.

A „Legkedvesebb versem” költészetnapi versillusztrációs pályázat nyertesei:

  1. Barna Dorottya 10. C
  2. Huszka Daniella 10. A
  3. Szűcs Noémi 10. D

A „Versvideó pályázat” különdíjas alkotása a 11. A osztály videója lett.

Az okleveleket és ajándékokat Dr. Gera Tibor főigazgató úr adta át a díjazottaknak.

Gratulálunk minden győztesnek és helyezettnek, és köszönjük minden versenyzőnek, pályázónak az aktív részvételt! Egyúttal köszönetet mondunk az Eötvös József Gimnáziumért Alapítványnak a támogatásért!

 

DSC01524
DSC01524 DSC01524
DSC01539
DSC01539 DSC01539
DSC01541
DSC01541 DSC01541
IMG_4827
IMG_4827 IMG_4827

ejg-szeged.edu.hu

A Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola nevelőtestülete a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 70. § (2) bekezdésében foglalt felhatalmazás, és a 22/2022. (VII. 29.) BM rendeletében a 2022/2023. tanév rendjéről meghatározottak alapján az alábbi munkatervet fogadja el:

 

1.  A tanév, a szorgalmi idő (tanítási év)

1.1.        A tanítási év

A tanév első napja 2022. szeptember 1. (csütörtök).

A tanítási év első félévének utolsó napja 2023. január 20. (péntek).

Értesítés az első félévben elért tanulmányi eredményekről: 2023. január 27-ig (péntekig).

A tanítási év utolsó napja:

-        a 9–11. évfolyamon 2023. június 15. (csütörtök),

-        a 12. évfolyamon 2023. május 4. (csütörtök). 151. tanítási nap

A tényleges tanítási napok száma 9–11. évfolyamon 180 nap.

1.2.        Nevelőtestületi értekezletek

a)      Tanévnyitó nevelőtestületi értekezlet 2022. augusztus 31. (szerda) Felelős: igazgató

b)      Félévi osztályozó értekezletek 2023. január 20. (péntek) Felelős: igazgató, osztályfőnökök, szaktanárok

c)      Félévi nevelőtestületi értekezlet 2023. január 30. (hétfő) Felelős: igazgató

d)      Osztályozó értekezlet a 12. évfolyam számára 2023. május 4. (csütörtök) Felelős: igazgató, osztályfőnökök, szaktanárok

e)      Osztályozó értekezlet a 9–11. évfolyam számára 2023. június 15. (csütörtök) Felelős: igazgató, osztályfőnökök, szaktanárok

f)       Tanévzáró nevelőtestületi értekezlet – ennek keretében végezzük el az országos mérések eredményeinek értékelését a rendelkezésre álló adatok alapján. 2023. június 30. (péntek) Felelős: igazgató

g)      Munkaértekezletek tervezett időpontja: minden hónap utolsó hétfőjén 1020-tól

h)      Igazgatótanács tervezett időpontja: minden hétfői munkanapon 900-től.

1.3.        Szülői értekezletek, fogadóórák

a)      Osztály szülői értekezletek és fogadóórák a 9–12. évfolyam számára, SZMK értekezlet. 2022. szeptember 20. (kedd) Felelős: igazgató, osztályfőnökök, szaktanárok

b)      Osztály szülői értekezletek és fogadóórák a 9–12. évfolyam számára 2023. február 7. (kedd) Felelős: igazgató, osztályfőnökök, szaktanárok

1.4.        Iskolai ünnepségek, megemlékezések

a)      Tanévnyitó ünnepség - osztálykeretben 2022. szeptember 1. (csütörtök) Felelős: igazgató, Kónya Géza, Kisdiné Papós Ágnes

b)      Megemlékezés Eötvös Józsefről

2022. szeptember 2. (péntek) 10.35-től

Felelős: Nagy Diána

c)      Megemlékezés az aradi vértanúk emléknapja alkalmából faliújság formájában 2022. október 6. (csütörtök) Felelős: Becsei-Katona Bianka

d)      Megemlékezés az október 23-i nemzeti ünnep alkalmából Ünnepi műsor az iskolarádióban 2022. október 21. (péntek) Felelős: Klenyán Judit

e)      Karácsonyi ünnepségsorozat 2021. december 21. (szerda) Felelős: igazgató, Kónya Géza, Nagy Diána, Osztályfőnökök

f)       Magyar Kultúra Napja (kiállítás) 2023. január 20. (péntek) Felelős: Mari Lívia

g)      Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja alkalmából. (faliújság) 2023. február 24. (péntek) Felelős: Németh Éva

h)      Megemlékezés március 15. nemzeti ünnep alkalmából (ünnepség) 2023. március 14. (kedd) Felelős: Dr. Kovácsné Berke Anikó

i)      Költészet Napja (előzetes pályázat eredményhirdetése)

2023. április 21. (péntek)

Felelős: szaktanárok

j)       Megemlékezés a holokauszt áldozatainak emléknapja alkalmából faliújság formájában 2023. április 14. (péntek) Felelős: Bartosné Dobos Andrea

k)      Ballagási ünnepség 2023. május 5. (péntek) du. Felelős: igazgató, Kónya Géza, Bábáné Sándor Ildikó

l)       Megemlékezés a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából (faliújság) 2023. június 2. (péntek) Felelős: Sánta Sándor

m)      Tanévzáró ünnepség 2023 június 23. (péntek) 9.00 Felelős: igazgató, Kónya Géza, Becsei-Katona Bianka

Diákrendezvények

a)     Gólyaavató nap 2022. október 14. (péntek) Felelős: diákönkormányzatot segítő tanár, osztályfőnökök

b)   Szalagavató ünnepség a járványügyi helyzet függvényében 2023. január 21. (szombat) Felelős: Nagy Diána, 11. és 12. évfolyamos osztályfőnökök

1.5.        Az iskola szervezésében lebonyolított tanulmányi versenyek

a)      William Blake Angol Nyelvi Verseny (digitális) 2022. november 14-18.

Eredményhirdetés: november 25-ig Felelős: Erdélyi Ágota

b)      Barabás Zoltán Biológia verseny 1. forduló: 2022. október 11.        (külső helyszín - Fűvészkert) 2. forduló: 2022. december 13.     (Eötvös Gimnázium) 3. forduló: 2023. február 14.        (Eötvös Gimnázium) Eredményhirdetés: 2023. február 14. (Eötvös Gimnázium) Felelős: Kardos Beáta, dr. Just Zsuzsanna, Csabai Ferenc, Krizsán Sándor

c)      Intézményi Matematika Verseny (online) Első forduló: 2022. november 25. a tagintézményekben

2023. február 15. (szerda) Felelős: Bálint Erika

d)      Iskolai szavalóverseny 2023. április 21. (péntek) pályázati formában Felelős: Bábáné Sándor Ildikó

1.6.        Környezeti nevelési, egészségnevelési, diáksport és egyéb rendezvények

a)      Erre jártunk… Fotókiállítás az iskola aulájában

2022. szeptember 19-23.

Felelős: Németh Éva

b)      A Magyar Diáksport Napja, témanap

2022. szeptember 30. (péntek)

Felelős: Testnevelők

c)      Hangversenylátogatás az iskola tanulóinak részvételével az IH-ban

2022. október 19. (szerda) 13.30

Felelős: Kónya Géza, osztályfőnökök

d)      Parlamentlátogatás

2022. szeptember-október

Felelős: Bartosné Dobos Andrea,

e)      Ádventi kirándulás Bécsbe

2022. december

Felelős: Szentirmayné Gergely Éva

f)       Pénz7

2023. március 6-10.

Felelős: Dr. Kocsmárné Sánta Mónika

e)   A Terror Háza Múzeum és a Holokauszt emlékhely meglátogatása

2023. március

Felelős: Bartosné Dobos Andrea

f)   Digitális Témahét

2023. március 27-31.

Felelős: Bálint Erika

g)   Diáknap – osztályprogramok iskolán kívül 2023. április 14. (péntek) Felelős: Nagy Diána

 

h)        Fenntarthatósági Témahét

2022. április 24-28.

Felelős: Kardos Beáta

 

i)       Évfolyamkirándulás a 11. évfolyam számára

2023. május 8-10.

Felelős: 11. évfolyamos osztályfőnökök

2.      Tanítási szünetek szorgalmi időben, tanítás nélküli munkanapok

2.1.        Tanítási szünetek

a)      Őszi szünet: 2022. november 2-től november 4-ig A szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. október 27. (csütörtök). A szünet utáni első tanítási nap 2022. november 7. (hétfő)

b)      Téli szünet: 2022. december 22-tól 2023. január 2-ig. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. december 21. (szerda). A szünet utáni első tanítási nap 2023. január 3. (kedd).

c)      Tavaszi szünet: 2023. április 6-tól április 11-ig A szünet előtti utolsó tanítási nap 2023. április 4. (kedd). A szünet utáni első tanítási nap 2023. április 12 (szerda).

2.2.        Tanítás nélküli munkanapok (7 munkanap)

a)         Továbbképzési nap (intézményi szintű): 2022. október 28. (péntek)

b)         Pályaorientációs nap: 2023. január 23 (hétfő)

c)         Diáknap: 2023. április 21. (péntek)

d)        Síszünet 2023. február 16-17. (csütörtök-péntek), február 20. (hétfő)

e)         A kínai nyelv napja (intézményi szintű) 2023. április 5. (szerda)


3.      A vizsgák rendje

3.1.        Belső vizsgák

3.1.1. Belső vizsgák rendje

a)      Próbanyelvvizsga: jelentkezés 2022. október 24.

Írásbeli:    
  • 2022. november 29. (kedd) – szerb, német, olasz, francia nyelv                
  • 2022. november 30. (szerda) – angol nyelv közép és felsőfok
Szóbeli:    
  • 2022. december 5-7. (hétfő-szerda)

Minden 12. évfolyamos tanuló középfokú próbanyelvvizsgát tesz legalább egy idegen nyelvből. Felelős: igazgató, igazgatóhelyettes, vizsgáztató tanárok

3.2.        Érettségi vizsgák

3.2.1.      Október-novemberi vizsgaidőszak

a)         Jelentkezés az ismétlő, pótló, javító érettségi vizsgára Határidő: 2022. szeptember 5. (hétfő)

b)         Írásbeli érettségi vizsgák:

  • 2022. október 17-től október 27-ig

c)         Szóbeli érettségi vizsgák:

  • 2022. november 10–14. (emelt szintű)
  • 2022. november 21–25. (középszintű)

3.2.2.      Május-júniusi vizsgaidőszak

a)         Jelentkezés az érettségi vizsgára Határidő: 2023. február 15. (szerda)

b)         Középszintű írásbeli érettségi vizsgák

 

Magyar nyelv és irodalom

2023. május 8. 900

Matematika

2023. május 9. 900

Történelem

2023. május 10. 900

Angol nyelv

2023. május 11. 900

Német nyelv

2023. május 12. 900

Informatika

2023. május 15. 800

Ének-zene, művészettörténet

2023. május 15. 1400

Biológia

2023. május 16. 800

Kémia

2023. május 18. 800

Földrajz

2023. május 18. 1400

 Szerb nyelv, Kínai nyelv

2023. május 19. 800

Fizika

2023. május 23. 800

Vizuális kultúra

2023. május 23. 1400

Francia nyelv

2023. május 24. 800

Filozófia

2023. május 24. 1400

Mozgóképkultúra és médiaismeret, dráma

2023. május 25. 1400

Olasz nyelv

2023. május 26. 800

 

c)         Szóbeli érettségi vizsgák:

  • 2023. június 7-14. (emelt szintű)
  • 2023. június 19-30. (középszintű)

d)        Vizsgabeosztás

12. A, 12. B, 10-11. EHV

2023. június 19-21.

12.C, 12. D

2023. június 26-28.

4.        A felvételi eljárás és a beiratkozás 9. évfolyamra

a)      Felvételi tájékoztató elkészítése a 2023/2024. tanévre

  • Határidő: 2022. szeptember 12. (hétfő) Felelős: igazgató, igazgatóhelyettesek

b)      Felvételi tájékoztatók a SZTEJKI általános iskolákban osztályfőnöki órákon

  • Határidő: 2022. szeptember 13-23. Felelős: igazgató, igazgatóhelyettesek

 c)      Felvételi tájékoztatók a szegedi általános iskolákban osztályfőnöki órákon

  • Határidő: 2022. október 3-tól november 18-ig igazgató, igazgatóhelyettesek

d)      Nyílt nap – délelőtt bemutató órák (elektronikus regisztrációval), délután tájékoztató szülői értekezlet (elektronikus regisztrációval) 2022. október 18. (kedd) Felelős: igazgató, igazgatóhelyettesek, szaktanárok

e)      A tanulók jelentkezése az egységes írásbeli felvételi vizsgára

  • Határidő: 2022. december 2. (péntek)

f)       Az egységes írásbeli felvételi vizsga tételigényének bejelentése az OH számára

  • Határidő: 2022. december 9. (péntek) Felelős: igazgatóhelyettes

g)      Egységes írásbeli felvételi vizsga 2023. január 21. (szombat) 10:00 Felelős: igazgató, igazgatóhelyettesek, felügyelő tanárok

h)      Pótló írásbeli felvételi vizsga 2023. január 31. (kedd) 14:00 Felelős: igazgató, igazgatóhelyettesek, felügyelő tanárok

i)       Felvételi meghallgatás kérdéssorainak elkészítése Határidő: 2023. január 27. (péntek) Felelős: érintett munkaközösség-vezetők

j)       Nyílt nap – délután tájékoztató szülői értekezlet (elektronikus regisztrációval) 2023. január 31. (kedd) Felelős: igazgató, igazgatóhelyettesek, szaktanárok

k)      Tanulók értesítése az egységes írásbeli felvételi vizsga eredményéről Határidő: 2023. február 10. (péntek) Felelős: igazgató

l)       Felvételi meghallgatás 2023. február 28. (kedd) 1400 óra 2023. március 8. (szerda) 1400 óra 2023. március 14. (kedd) 1400 óra Felelős: igazgató, igazgatóhelyettesek, vizsgáztató tanárok

m)   A jelentkezők és az általános iskolák értesítése a felvételről vagy elutasításról Határidő: 2023. április 28. (péntek) Felelős: igazgató

n)      Előzetes szülői értekezlet a leendő 9. évfolyamosoknak – a járványügyi helyzettől függően osztálykeretben 2023. május 11. (csütörtök) Felelős: leendő osztályfőnökök

o)      Beiratkozás a 9. évfolyamra 2023. június 22 (csütörtök) 9.00-tól Felelős: leendő és 9. osztályfőnökök, iskolatitkár

5.        A pedagógiai munka belső ellenőrzése

A pedagógiai programban megfogalmazott célokkal összhangban az intézményvezetés a tanév során kiemelten ellenőrzi az alábbi területeket:

  • Tanmenetek elkészítése a helyi tanterv és az intézményi szakmai műhelyek tanmenet és tematikus terv ajánlásai alapján, szintfelmérésre épülő tanév eleji ismétlő, szintre hozó, felzárkóztató foglalkozások beépítésével, a pedagógiai programban szereplő módon. Határidő: 2022. szeptember 22. (csütörtök) Felelős: szaktanárok
  • Tanulási kudarcnak kitett tanulók felzárkózását segítő program elkészítése a pedagógiai program szerint, az érintett tanulókra vonatkozóan, tanulócsoportonként az osztályfőnök jelzése alapján. Határidő (I. félév): 2022. szeptember 12. (hétfő) Határidő (II. félév): 2023. február 3. (péntek) Felelős: a tanulókat 2022/2023-es tanévben tanító szaktanárok, iskolatitkár
  • Tanmenetek, tematikus tervek ellenőrzése, összevetése a helyi tantervvel. Határidő: 2022. szeptember 26. (hétfő) Felelős: igazgató, igazgatóhelyettesek, munkaközösség-vezetők
  • Tanügyi dokumentumok (e-napló, csoportnaplók, anyakönyvek, beírási napló) összhangjának ellenőrzése az október 1-jei állapot szerint Határidő: 2022. szeptember 28. (szerda) Felelős: igazgatóhelyettesek
  • E-napló vezetésének ellenőrzése. Határidő: folyamatos (havi rendszerességgel) Felelős: igazgatóhelyettesek
  • A tanítási órák és az osztályfőnöki órákon végzett közösségfejlesztő tevékenység hatékonyságának ellenőrzése óralátogatásokon keresztül Határidő: folyamatos Felelős: igazgató, igazgatóhelyettesek, munkaközösség-vezetők, osztályfőnökök
  • A helyi tantervhez, kerettantervhez és a szaktanár tanmenetéhez viszonyított lemaradások tanév végi záró adatainak regisztrálása. Határidő: osztályozó értekezletek Felelős: szaktanárok
  • Késések, mulasztások igazolása, ellenőrzése Határidő: folyamatos (napi rendszerességgel) Felelős: szaktanárok, osztályfőnökök, igazgatóhelyettesek, igazgató

6.        Országos mérés, értékelés (Oktatási Hivatal)

a)      Országos kompetenciamérés (anyanyelvi, matematikai és természettudományos) - bemeneti mérés10. évfolyam 2022. szeptember 27-29. (kedd- szerda-csütörtök) Felelős: igazgató, igazgatóhelyettesek, osztályfőnökök, szaktanárok

b)      Országos kompetenciamérés 9-11. évfolyamon – kimeneti mérés 2023. március 5- június 9. között később meghatározott időpontban. Felelős: igazgató, igazgatóhelyettesek, osztályfőnökök, szaktanárok

 c)      A tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálata országos mérés keretében. Határidő: 2023. január 9-től május 12-ig. Felelős: testnevelő tanárok

7.        Pedagógusminősítés, szakmai ellenőrzés

a)      A 2022. évi minősítési tervben szereplő pedagógusok:

Név

Elérni kívánt fokozat

Orgován Márton

Pedagógus I.

Dr. Kovácsné Berke Anikó

Pedagógus II.

Bálint Erika

Pedagógus II.

b)      2023. január 3. és 2023. március 31. között szakmai ellenőrzés keretében a Hivatal által kiválasztott nevelési-oktatási intézményekben megvizsgálja a mindennapos testnevelés legalább napi egy testnevelés óra keretében történő megszervezését és annak legfeljebb heti két órával történő kiváltásának módjait és dokumentálását.

c)    Felkészítés tanulmányi versenyekre

Az iskola a 2022/2023. tanévben a következő tanulmányi versenyekre készít fel tanulókat:

a)      Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyek, Diákolimpia

–        Magyar, történelem Felelős: Bábáné Sándor Ildikó, Németh Éva

–        Idegen nyelvek Felelős: Erdélyi Ágota

–        Matematika, informatika Felelős: Bálint Erika

–        Reál tárgyak Felelős: Kardos Beáta

–        Diákolimpia: kézilabda, röplabda, kosárlabda, labdarúgó tornák, floorball, fekve nyomás, úszás, atlétika. Felelős: Farkas Zoltán

b)      Egyéb versenyek

–        „Édes anyanyelvünk” országos nyelvhasználati verseny, Felelős: Bábáné Sándor Ildikó

–        „Szép Magyar Beszéd” verseny, Felelős: Bábáné Sándor Ildikó, az iskolai forduló (február) felelősei: Klenyán Judit

–        eTwining Verseny, Felelős: Kisdiné Papós Ágnes

c)      További egyéb versenyek

-          ESTÖRI Kreatív Történelmi Verseny (Eszterházy Magyarország Alapítvány), Felelős: Németh Éva

-        Zrínyi Ilona Matematika Tesztverseny, Felelős: Bálint Erika

-        Ifjú Tudósok Tudományos Vetélkedője (biológia, kémia), Felelős: Kardos Beáta

-        Kísérletek kavalkádja, természettudományos bemutató, Felelős: Kardos Beáta

-        Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny (helyi forduló: 2022. november 14.), Felelős: Nagy Diána

-        „Euroscola” uniós történelmi verseny,  Felelős: Németh Éva

-        Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékverseny, Felelős: Bálint Erika

-        Kenguru Matematika Verseny, Felelős: Bálint Erika

-        Mme Curie Emlékverseny, Felelős: Kardos Beáta

-        Dugonics Társaság Pályázatai és rendezvényei, Felelős: Bábáné Sándor Ildikó

-        Rákóczi Szövetség történelmi versenye, Felelős: Németh Éva

-        OEV Országos Elsősegélynyújtó Verseny, „Hajtás” védőnők által szervezett városi verseny, Felelős: Szentirmayné Gergely Éva

-          Wallenberg Alapítvány versenyei, Felelős: Németh Éva

-          Víz világnapi vetélkedő, Felelős: Kardos Beáta

-          Medve Matematika Verseny, Felelős: Bálint Erika

-          Bólyai Matematika csapatverseny, Felelős: Bálint Erika

-          Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny (OKPV), Felelős: Németh Éva

 -          „Ifjú tudósok” szaktárgyi versenyek Felelős: munkaközösség-vezetők

d)   Közösségi szolgálat

A köznevelési törvény értelmében az érettségi bizonyítvány kiadásának feltétele ötven óra közösségi szolgálat elvégzésének igazolása. A közösségi szolgálat szervezésére az intézmény együttműködési megállapodást kötött a Magyar Vöröskereszt Csongrád megyei szervezetével és más szervezetekkel, melyek listája az intézmény honlapján megtalálható. A tanév során a közösségi szolgálat szervezésének iskolai feladatai a következők:

a)      Osztályfőnökök tájékoztatása Határidő: 2022. szeptember 9. Felelős:   Igazgató, Szentirmayné Gergely Éva (koordinátor), 9–12. osztályok osztályfőnökei

b)      Tanulók tájékoztatása osztályfőnöki órák keretében, Határidő: 2022. szeptember 30-ig. Felelős:  Szentirmayné Gergely Éva, 9–12. osztályok osztályfőnökei

c)      Szülők tájékoztatása szülői értekezletek keretében Határidő: 2022. szeptember 20. (kedd) Felelős: Szentirmayné Gergely Éva, 9–12. osztályok osztályfőnökei

d)      Közösségi szolgálat teljesítésének koordinálása és ellenőrzése. Határidő: a tanév során folyamatos Felelős: Szentirmayné Gergely Éva

e)      Záró megbeszélések a közösségi szolgálatot teljesítő tanulókkal. Határidő: 2023. május-június Felelős: Szentirmayné Gergely Éva

f)       Közösségi szolgálat teljesítésének dokumentálása az osztálynaplóban és a törzslapon és a bizonyítványban. Határidő: félévkor, tanév végén Felelős: Szentirmayné Gergely Éva, 9–12. osztályok osztályfőnökei

g)      Az iskola érdekében az iskolában végzett közösségi munka koordinálása Határidő: folyamatos , Felelős: Szentirmayné Gergely Éva

e)    Eseménynaptár

A 2022/2023. tanév eseményeit, iskolai rendezvényeit, a rendezvények időpontját és a felelősök nevét havi bontásban a munkaterv alapján készülő eseménynaptár tartalmazza.

Határidő: minden hónap utolsó hétfője Felelős: igazgató, igazgatóhelyettesek

2022. augusztus 31.

 

Dr. Gera Tibor
igazgató

 

1. sz. melléklet:

Osztályfőnökök és helyetteseik a 2022-2023. tanévben

 

Osztály

Osztályfőnök

Osztályfőnök-helyettes

9. a

Erdélyi Ágota

Bárándi Ferenc

9. b

Polyák Péter

Becsei-Katona Bianka

9. c

Dr. Ugrainé Antali Éva

Dr. Just Zsuzsanna

9. d

Tarsoly Anita

Bábáné Sándor Ildikó

10. a

Vinkó Erzsébet

Kónya Géza

10. b

Kisdiné Papós Ágnes

Tóth Beatrix

10. c

Kardos Beáta

Németh Éva

10. d

Nagy Diána

Szentirmayné Gergely Éva

11. a

Felhőné Kuchta Adrienn

Nusser Elemér

11. b

Némethné Bognár Veronika

Mari Lívia

11. c

Klenyán Judit

Laczi Mónika

11. d

Bartosné Dobos Andrea

Dr. Kovácsné Berke Anikó

12. a

Wáiszhárné Kis-Jakab Judit

Csabai Ferenc

12. b

Sánta Sándor

Szigethy-Rajtár Dóra

12. c

Bálint Erika

Krizsán Sándor

12. d

Dr. Kopasz Zsoltné

Orgován Márton


2. sz. melléklet:

Teremfelelősök

Terem/Helyiség

Teremfelelős

9

Dr. Ugrainé Antali Éva

10

Felhőné Kuchta Adrienn

11

Kardos Beáta

12

Bábáné Sándor Ildikó

13

Becsei-Katona Bianka

14

Dr. Kopasz Zsoltné

15

Majoros Ildikó

21

Nagy Diána

22

Szigethy-Rajtár Dóra

37

Dr. Just Zsuzsanna

38

Csabai Ferenc

39

Krizsán Sándor

40

Erdélyi Ágota

41

Némethné Bognár Veronika

42

Dr. Kocsmárné Sánta Mónika

43

Wáiszhárné Kis-Jakab Judit

44

Kisdiné Papós Ágnes

45

Tóth Beatrix

46

Bálint Erika

51

Szentirmayné Gergely Éva

52

Sánta Sándor

59

Bagó Ildikó

60

Németh Éva

61

Mari Lívia

63

Kónya Géza

64

Dr. Poór Zsolt

Tornaterem

Nusser Elemér/Lengyel Gábor

Konditerem

Polyák Péter

Könyvtár

Szőry Erik

 

3. sz. melléklet:

Szakmai munkaközösségek, intézményi szakmai műhelyek

Szakmai munkaközösség megnevezése

Munkaközösség-vezető neve

Munkaközösség tagjai

Magyar nyelv és irodalom

Bábáné Sándor Ildikó

 

 

 

Kovácsné Berke Anikó

 

 

Becsei-Katona Bianka

 

 

Erdélyi Ágota

 

 

Kisdiné Papós Ágnes

 

 

Nagy Diána

 

 

Turi Márta

 

 

Klenyán Judit

 

 

Eitler József

Ember és társadalom

Németh Éva

 

 

 

Sánta Sándor

 

 

Bartosné Dobos Andrea

 

 

Eitler József

 

 

Bárándi Ferenc

 

 

Becsei-Katona Bianka

 

 

Kónya Géza

 

 

Mari Lívia

Idegen nyelvi

Erdélyi Ágota

 

 

 

Urbán Alíz

 

 

dr. Kovácsné Berke Anikó

 

 

Felhőné Kuchta Adrienn

 

 

Kisdiné Papós Ágnes

 

 

Szigethy-Rajtár Dóras

 

 

Vinkó Erzsébet

 

 

Bércesi Edit

 

 

 

Bárándi Ferenc

 

 

Szentirmayné Gergely Éva

 

 

Wáiszhárné Kis-Jakab Judit

 

 

Laczi Mónika

 

 

Dr. Poór Zsolt

 

 

Tóth Beatrix

 

 

Klenyán Judit

 

 

Krizsán Sándor

 

 

Donáth Béla Attiláné

Reál

Kardos Beáta

 

 

 

Bálint Erika

 

 

Dr. Just Zsuzsanna

 

 

Csabai Ferenc

 

 

Dr. Poór Zsolt

 

 

Németh Éva

 

 

Fekete Andrea

 

 

Dr. Kopasz Zsoltné

 

 

Krizsán Sándor

 

 

Lengyel Gábor

 

 

Nusser Elemér

 

 

Polyák Péter

 

 

Farkas Zoltán

 

 

Némethné Bognár Veronika

Matematika-informatika

Bálint Erika

 

 

 

Dr. Kocsmárné Sánta Mónika

 

 

Dr. Ugrainé Antali Éva

 

 

Dr. Kopasz Zsoltné

 

 

Kardos Beáta

 

 

Fekete Andrea

 

 

Dr. Gera Tibor

 

 

Némethné Bognár Veronika

Osztályfőnöki

Nagy Diána

 

 

 

Klenyán Judit

 

 

Felhőné Kuchta Adrienn

 

 

Bartosné Dobos Andrea

 

 

Némethné Bognár Veronika

 

 

Erdélyi Ágota

 

 

Bálint Erika

 

 

Sánta Sándor

 

 

Dr. Kopasz Zsoltné

 

 

Vinkó Erzsébet

 

 

Kisdiné Papós Ágnes

 

 

Wáiszhárné Kis-Jakab Judit

 

 

Kardos Beáta

 

 

Dr. Ugrainé Antali Éva

 

 

Tarsoly Anita

 

 

Polyák Péter

 

 

Intézmény munkaközösségek szakmai műhelyhez tartozása

Szakmai műhelyek Intézményi munkaközösség
Magyar nyelv és irodalom Magyar nyelv és irodalom
Matematika-informatika Matematika - informatika
Ember a természetben, földünk és környezetün Reál
Ember és társadalom, művészetek Ember és társadalom
Idegen nyelv Idegen nyelv
Testnevelés és sport
Reál


 


A Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium és Általános Iskola 2016. október 28-án tartotta valamennyi pedagógusa számára szervezett továbbképzési napját az Ágota közösségi házban. A programról közölt beszámoló a szegedma.hu oldalain, az alábbi linken érhető el.

Képek iskolánk életéből

randomkep- (16).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (55).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (34).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (58).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (37).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (25).jpg randomkep- (32).jpg randomkep- (13).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (24).jpg randomkep- (33).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (63).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (7).jpg randomkep- (53).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (12).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (30).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (61).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (47).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (36).jpg randomkep- (66).jpg randomkep- (56).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (39).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (49).jpg randomkep- (40).jpg

Copyright © 2023 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .