Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium, 6723 Szeged, Csongor tér 1., OM: 200909 ,Tel.: +36 62 547 060


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.
SZTE Konfuciusz Intézet

Szeged és Térsége
Eötvös József Gimnázium,
Általános Iskola
Konfuciusz TanteremMicrosoft Innovatív Iskola Program


ECDL

A Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola az SZTE Konfuciusz Intézetével együttműködve április 5- én országos egész napos konferencia rendezésével emlékezett meg a Kínai Nyelv Napjáról. Az intézmény az alap- és középfokú kínai nyelvoktatás regionális központja, itt adták át a vidék első Konfuciusz Tantermét is. A 130 regisztrált jelenléti és online résztvevővel tartott rendezvényt köszöntötte Prof. Dr. Széll Márta a Szegedi Tudományegyetem stratégiai rektorhelyettese és a Kínai Népköztársaság Magyarországi Nagykövetsége nevében Wang Rui, az SZTE Konfuciusz Intézet kínai igazgatója.

A délelőtti plenáris ülésen először Erdélyi Zsuzsanna, a budapesti Magyar-Kínai Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium igazgatónője a kínai nyelv oktatásáról tartott személyes tapasztatok alapján illusztrált előadást. Ezt követően Zoltai Alexandra az SZTE Konfuciusz Intézetének magyar igazgatója „Miért pont Kína” címmel beszélt a Kínában szerzett személyes tapasztalatiról. Majd Dr. Horváth Levente, a Neumann János Egyetem Eurázsia Központ igazgatója, volt sanghaji főkonzul, aki Sanghajból jelentkezett online, diplomataként megélt élményeiről tartott élvezetes beszámolót, , végül a délelőtti program zárásaként Ipolyi Éva kínai tolmács és fordító, a Magyar-Kínai Baráti Társaság alelnökétől értesülhettünk a tolmácsolás kulisszatitkairól.

A konferencia délutáni programja magyar és angol nyelvű szekció beszélgetésekkel folytatódott a kínai nyelv hatékony tanításáról és hasznosságáról. A témához kapcsolódó bemutató órák is elérhetőek voltak: a Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola Kossuth Lajos Tagintézményének 2. és 5. osztályában, valamint a gimnáziumi tagintézmény 9. évfolyamos nyelvi csoportjában tartott kínai nyelvórákat tekinthették meg az arra regisztrált érdeklődők.

A nap zárásaként a rendező intézmény főigazgatója, Dr. Gera Tibor foglalta össze a nap során elhangzott főbb megállapításokat, így itt is elhangzott, hogy nagy szükség mutatkozik az ilyen, a kínai nyelv tanításában érintett intézmények együttműködését segítő, a tapasztatokat átadó és értékelő rendezvényre. A résztvevők a jövő évi viszontlátás reményében búcsúztak el egymástól.

Kínai nyelv nap...
Kínai nyelv napja 2023 Kínai nyelv napja 2023
Kínai nyelv nap...
Kínai nyelv napja 2023 Kínai nyelv napja 2023
Kínai nyelv nap...
Kínai nyelv napja 2023 Kínai nyelv napja 2023
Kínai nyelv nap...
Kínai nyelv napja 2023 Kínai nyelv napja 2023
Kínai nyelv nap...
Kínai nyelv napja 2023 Kínai nyelv napja 2023
Kínai nyelv nap...
Kínai nyelv napja 2023 Kínai nyelv napja 2023

Képek iskolánk életéből

randomkep- (53).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (56).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (47).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (30).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (49).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (39).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (32).jpg randomkep- (33).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (34).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (13).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (63).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (37).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (16).jpg randomkep- (25).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (36).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (7).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (61).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (55).jpg randomkep- (12).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (40).jpg randomkep- (66).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (58).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (24).jpg

Copyright © 2023 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .