Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium, 6723 Szeged, Csongor tér 1., OM: 200909 ,Tel.: +36 62 547 060


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.
SZTE Konfuciusz Intézet

Szeged és Térsége
Eötvös József Gimnázium,
Általános Iskola
Konfuciusz TanteremMicrosoft Innovatív Iskola Program


ECDL

FELHÍVÁS BARABÁS ZOLTÁN BIOLÓGIA TANULMÁNYI VERSENYRE

A SZTEJKI Eötvös József Gimnázium immáron harmadik alkalommal hirdeti meg a Barabás Zoltán biológia versenyt. A jelenlegi járványügyi helyzetre tekintettel intézményünk háromfordulós online versenyt szervez. A versenyfelhívás és a nevezési lap a honlapunkon is elérhető: http://www.ejg-szeged.edu.hu

A verseny célja a természet és a biológia iránt érdeklődő tanulók biológia iránti elköteleződésének erősítése, ilyen irányú továbbtanulásának ösztönzése, tehetséggondozás, az egészség- és környezettudatos magatartásra, a fenntartható életmódra nevelés erősítése.

A verseny résztvevői 8. osztályos általános iskolai tanulók, akik egyéni versenyzőként vagy legfeljebb 3 fős csapat tagjaként nevezhetnek a versenyre.

A versenyen I. helyezést elérő egyéni versenyző vagy csapat és a nevezési lapon megjelölt felkészítő tanár együttesen 100 000 Ft pénzdíjban részesülnek, amelyet közöttük egyenlő arányban elosztva kapnak meg. A döntőbe jutott csapatok és felkészítő tanáraik tárgyjutalomban részesülnek.

A 2021. évi középiskolai felvételi eljárásban a SZTEJKI Eötvös József Gimnázium 9. évfolyamára biológia tagozatra jelentkező tanulók számára előnyt jelent a verseny első két fordulóján való részvétel, illetve a döntőben elért helyezés. Az iskola felvételi tájékoztatója elérhető az iskola honlapján.

A verseny témája, ismeretanyaga a hazai életközösségek, az év fája, év madara, Nemzeti parkjaink, ökológiai ismeretek, élővilág rendszerezése, emberi szövetek, mozgás szervrendszer, az ember anyagcsere folyamatai, ember és környezet.

A versenyre való nevezés egyéni nevezési lapon történik, amelyen a felkészítő tanár nevét – és csapatjelentkezés esetén a tanuló csapatának választott nevét – is fel kell tüntetni.

Érvényesen nevezni csak hiánytalanul kitöltött, a tanuló által, valamint a tanuló szülője, gondviselője, és felkészítő tanára által egyaránt aláírt nevezési lappal lehet. A nevezési lapot beszkennelve vagy lefényképezve, e-mail mellékletként a e-mail címre lehet beküldeni.

Nevezési díj nincs

Nevezési határidő: 2020. november 4. szerda

A fordulókra vonatkozó előzetes tájékoztatást a versenyzők és tanáraik a nevezési lapon megadott e-mail címre kapják meg.


I. forduló

Egy online, időkorlátos teszt kitöltése, amely elküldése és befogadása a Google Classroom külön e célra létrehozott felületén történik.

Időpont: 2020. november 10. kedd 14:00 óra

A fordulóban elért eredmények kihirdetése: 2020. november 11. szerda 16:00 óra a Google Classroom felületén

 

II. forduló

A SZTEJKI Eötvös József Gimnázium által megrendezett II. fordulóban az a versenyző vehet részt, aki egyéni versenyzőként vagy csapat tagjaként részt vett a verseny I. fordulójában. Ebben az elődöntőben a versenyzők, illetve csapatok online feladatokat oldanak meg, kísérleteket elemeznek.

Időpont: 2020. december 08. kedd 14:00 óra

Az elődöntő eredményének kihirdetése: 2020. december 09. 16:00 óra a Google Classroom felületén


III. forduló

A verseny döntőjébe az előző két fordulóban elért eredményeik alapján bejutott egyéni versenyzők és csapatok egy előre meghatározott témában készített PowerPoint prezentációt mutatnak be 10 perces előadás keretében, amelyet a Google Meet alkalmazásban, online kell bemutatniuk. Az előadás témáját a döntőbe bejutott versenyzők és felkészítő tanáraik 2020. december 18-ig e-mailben kapják meg.

Időpont: 2021. február 09. kedd 14:00

Eredményhirdetés: a döntő befejezését követően, várhatóan 16:00 órakor

Az eredmények közzétételének módja: SZTEJKI Eötvös József Gimnázium honlapján és a Google Classroom felületén.

 

Nevezési lap:

Képek iskolánk életéből

randomkep- (63).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (39).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (12).jpg randomkep- (56).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (25).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (36).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (34).jpg randomkep- (40).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (58).jpg randomkep- (49).jpg randomkep- (37).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (30).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (16).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (24).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (61).jpg randomkep- (33).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (13).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (32).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (53).jpg randomkep- (55).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (7).jpg randomkep- (47).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (66).jpg

Copyright © 2023 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .