Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium, 6723 Szeged, Csongor tér 1., OM: 200909 ,Tel.: +36 62 547 060


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.
SZTE Konfuciusz Intézet

Szeged és Térsége
Eötvös József Gimnázium,
Általános Iskola
Konfuciusz TanteremMicrosoft Innovatív Iskola Program


ECDL
 
A SZTEJKI Eötvös József Gimnázium és az Eötvös József Gimnáziumért Alapítvány negyedik éve szervezi a Barabás Zoltán biológia versenyt 8. osztályos tanulóknak. Intézményünk háromfordulós tanulmányi versenyt szervez. A versenyfelhívás és a nevezési lap a honlapunkon is elérhető: http://www.ejg-szeged.edu.hu
 
A verseny célja a természet és a biológia iránt érdeklődő tanulók biológia iránti elköteleződésének erősítése, ilyen irányú továbbtanulásának ösztönzése, tehetséggondozás, az egészség- és környezettudatos magatartásra, a fenntartható életmódra nevelés erősítése.
 
A verseny résztvevői 8. osztályos általános iskolai tanulók, akik egyéni versenyzőként vagy legfeljebb 3 fős csapat tagjaként nevezhetnek a versenyre.
 
A versenyen I. helyezést elérő egyéni versenyző vagy csapat és a nevezési lapon megjelölt felkészítő tanár együttesen 100 000 Ft pénzdíjban részesülnek, amelyet közöttük egyenlő arányban elosztva kapnak meg. A döntőbe jutott csapatok és felkészítő tanáraik tárgyjutalomban részesülnek.
 
A 2022. évi középiskolai felvételi eljárásban a SZTEJKI Eötvös József Gimnázium 9. évfolyamára biológia tagozatra jelentkező tanulók számára előnyt jelent a verseny első két fordulóján való részvétel, illetve a döntőben elért helyezés. Az iskola felvételi tájékoztatója elérhető az iskola honlapján.
 
A verseny témája, ismeretanyaga a hazai életközösségek, az év fája, év madara, Nemzeti parkjaink, ökológiai ismeretek, élővilág rendszerezése, emberi szövetek, mozgás szervrendszer, az ember anyagcsere folyamatai, ember és környezet.
A versenyre való nevezés egyéni nevezési lapon történik, amelyen a felkészítő tanár nevét – és csapatjelentkezés esetén a tanuló csapatának választott nevét – is fel kell tüntetni.
 
Érvényesen nevezni csak hiánytalanul kitöltött, a tanuló által, valamint a tanuló szülője, gondviselője, és felkészítő tanára által egyaránt aláírt nevezési lappal lehet. A nevezési lapot beszkennelve vagy lefényképezve, e-mail mellékletként a e-mail címre lehet beküldeni.
 
Nevezési díj nincs
 
Nevezési határidő: 2021. október 8. péntek
 
Jelentkezési lap:
 
 
dr. Gera Tibor
főigazgató
 

 

A BARABÁS ZOLTÁN BIOLÓGIA TANULMÁNYI VERSENY LEBONYOLÍTÁSA


A fordulókra vonatkozó előzetes tájékoztatást a versenyzők és tanáraik a nevezési lapon megadott e-mail címre kapják meg.

 

I. forduló


A Szegedi Tudományegyetem Füvészkertben felállított állomásokon elméleti és gyakorlati feladatokkal.

Időpont: 2021. október 19. kedd 14:00 óra

A fordulóban elért eredmények kihirdetése: a fordulót követően, várhatóan 16:00 órakor


II. forduló


A SZTEJKI Eötvös József Gimnáziumban megrendezett fordulóban minden versenyző részt vehet, aki részt vett a verseny I. fordulójában. Ebben az elődöntőben a versenyzők írásbeli feladatokat (feladatlap), és gyakorlati feladatokat (kísérletek, megfigyelések végzése) oldanak meg.


Időpont: 2021. december 07. kedd 14:00 óra

Az elődöntő eredményének kihirdetése: az elődöntőt követően, várhatóan 16:00 órakor


III. forduló


Időpont: 2022. február 08. kedd 14:00

Eredményhirdetés, díjak átadása: a döntő befejezését követően, várhatóan 16:00 órakor


Az eredmények közzétételének módja: SZTEJKI Eötvös József Gimnázium honlapján


Ha a járványhelyzet a személyes jelenlétet nem teszi lehetővé, akkor a forduló online kerül megrendezésre.


A szervezők

 

Képek iskolánk életéből

randomkep- (66).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (7).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (36).jpg randomkep- (56).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (32).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (58).jpg randomkep- (16).jpg randomkep- (25).jpg randomkep- (63).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (24).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (34).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (55).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (33).jpg randomkep- (30).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (12).jpg randomkep- (61).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (13).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (49).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (37).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (39).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (40).jpg randomkep- (53).jpg randomkep- (47).jpg

Copyright © 2023 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .