Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium, 6723 Szeged, Csongor tér 1., OM: 200909 ,Tel.: +36 62 547 060


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.
SZTE Konfuciusz Intézet

Szeged és Térsége
Eötvös József Gimnázium,
Általános Iskola
Konfuciusz TanteremMicrosoft Innovatív Iskola Program


ECDL

FELHÍVÁS BIOLÓGIA TANULMÁNYI VERSENYRE


A SZTEJKI Eötvös József Gimnázium immáron ötödik alkalommal hirdeti meg a Barabás Zoltán Biológia Versenyt. Intézményünk háromfordulós tanulmányi versenyt szervez.


A verseny célja a természet és a biológia iránt érdeklődő tanulók biológia iránti elköteleződésének erősítése, ilyen irányú továbbtanulásának ösztönzése, tehetséggondozás, az egészség- és környezettudatos magatartásra, a fenntartható életmódra nevelés erősítése.

A verseny résztvevői 8. osztályos általános iskolai tanulók, akik egyéni versenyzőként vagy legfeljebb 3 fős csapat tagjaként nevezhetnek a versenyre.

A versenyen I. helyezést elérő egyéni versenyző vagy csapat és a nevezési lapon megjelölt felkészítő tanár együttesen 100 000 Ft értékű díjazásban részesülnek, amelyet közöttük egyenlő arányban elosztva kapnak meg. A döntőbe jutott csapatok és felkészítő tanáraik tárgyjutalomban részesülnek.


A 2022. évi középiskolai felvételi eljárásban a SZTEJKI Eötvös József Gimnázium 9. évfolyamára biológia tagozatra jelentkező tanulók számára előnyt jelent a verseny első két fordulóján való részvétel, illetve a döntőben elért helyezés. Az iskola felvételi tájékoztatója elérhető az iskola honlapján.

 

A verseny témája, ismeretanyaga a hazai életközösségek, az év fája, év madara, Nemzeti parkjaink, ökológiai ismeretek, élővilág rendszerezése, emberi szövetek, mozgás szervrendszer, az ember anyagcsere folyamatai, ember és környezet.

A versenyre való nevezés egyéni nevezési lapon történik, amelyen a felkészítő tanár nevét – és csapatjelentkezés esetén a tanuló csapatának választott nevét is fel kell tüntetni.

Érvényesen nevezni csak hiánytalanul kitöltött, a tanuló által, valamint a tanuló szülője/gondviselője és felkészítő tanára által egyaránt aláírt nevezési lappal lehet. A nevezési lapokat beszkennelve, vagy lefényképezve, e-mail mellékletként a  barabasbio e-mail címre lehet beküldeni.

Nevezési díj: nincs

Nevezési határidő: 2022. október 04. kedd


dr. Gera Tibor

főigazgató

 

A BARABÁS ZOLTÁN BIOLÓGIA TANULMÁNYI VERSENY LEBONYOLÍTÁSA


A fordulókra vonatkozó előzetes tájékoztatást a versenyzők és tanáraik a nevezési lapon megadott e-mail címre kapják meg.

I. forduló

A Szegedi Tudományegyetem Füvészkertben felállított állomásokon elméleti és gyakorlati feladatokkal.

Időpont: 2022. október 11. kedd 14:00 óra

A fordulóban elért eredmények kihirdetése: a fordulót követően, várhatóan 16:00 órakor

 

II. forduló

A SZTEJKI Eötvös József Gimnáziumban megrendezett fordulóban minden versenyző részt vehet, aki részt vett a verseny I. fordulójában. Ebben az elődöntőben a versenyzők írásbeli feladatokat (feladatlap), és gyakorlati feladatokat (kísérletek, megfigyelések végzése) oldanak meg.

Időpont: 2022. december 13. kedd 14:00 óra

Az elődöntő eredményének kihirdetése: az elődöntőt követően, várhatóan 16:00 órakor

 

III. forduló

A verseny döntőjébe az előző két fordulóban elért eredményeik alapján bejutott egyéni versenyzők és csapatok a döntőben egy előre meghatározott témában készített PowerPoint prezentációt mutatnak be 10 perces előadás formájában.

Időpont: 2023. február 14. kedd 14:00
Eredményhirdetés, díjak átadása: a döntő befejezését követően, várhatóan 16:00 órakor

 

Az eredmények közzétételének módja: SZTEJKI Eötvös József Gimnázium honlapján


Ha a járványhelyzet a személyes jelenlétet nem teszi lehetővé, akkor a verseny online kerül
megrendezésre.

 


A szervezők

 

Jelentkezési lap:

 

Képek iskolánk életéből

randomkep- (40).jpg randomkep- (47).jpg randomkep- (49).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (7).jpg randomkep- (13).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (37).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (39).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (33).jpg randomkep- (32).jpg randomkep- (56).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (30).jpg randomkep- (53).jpg randomkep- (34).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (55).jpg randomkep- (12).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (61).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (25).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (24).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (63).jpg randomkep- (66).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (16).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (36).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (58).jpg

Copyright © 2023 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .