Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium, 6723 Szeged, Csongor tér 1., OM: 200909 ,Tel.: +36 62 547 060


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.
SZTE Konfuciusz Intézet

Szeged és Térsége
Eötvös József Gimnázium,
Általános Iskola
Konfuciusz TanteremMicrosoft Innovatív Iskola Program


ECDL

2023. február 14-én a harmadik fordulóval zárult az iskolánk által ötödször megrendezett Barabás Zoltán Biológia Verseny. A verseny három fordulóból állt. Összesen tizenöt csapat adta be jelentkezését. Az 1. forduló helyszínének az SZTE Füvészkert adott otthont, melynek időpontja október 11. volt. A 2. fordulóban a résztvevők biológiai gyakorlatokat végeztek csontkirakó, mézhamisítás, szaglószervi érzékelés témakörökben, illetve egy csonttani totót oldottak meg. A diákok a nemzetközileg elismert gabonakutató, Barabás Zoltán tevékenységéről tesztet töltöttek ki. A harmadik forduló feladatát előre megkapták a versenyzők: „ÖZÖNÉVEL JÖNNEK: INVAZÍV FAJOK TÉRHÓDÍTÁSA MAGYARORSZÁGON!” témában előre elkészített PowerPoint prezentációjukat mutatták be 10 perces előadásban. A verseny minden fordulójában 50 pontot lehetett szerezni, összesen 150 pontot gyűjthettek a csapatok. Szoros mezőnyben született meg a végeredmény.

A 3. forduló utáni összesített pontszámok:

Csapatok

Iskola

Pontszám

Ahátok

SZTEJKI Kossuth Lajos Általános Iskolája

132

Asztmás Hörcsögök

Mórahalmi Szent László Katolikus Általános Iskola

137

Bioszféra

Röszkei Orbán Dénes Általános Iskola

133

Csatacsőrű emlősök

Röszkei Orbán Dénes Általános Iskola

122

Fidó

SZTEJKI Weöres Sándor Általános Iskolája

118

Gőzgombócok

Tisza-parti Általános Iskola

135

Hókuszpókok

Ruzsai Weöres Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

115

Jócsontok

Orczy István Általános Iskola

134

Jómadarak

Ásotthalmi Kiss Ferenc Általános Iskola és AMI

74

Kincsek

Mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola

130

Néro

SZTEJKI Weöres Sándor Általános Iskolája

128

Pipacsok

Tisza-parti Általános Iskola

132

Ruzsai Törpök

Ruzsai Weöres Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

109

Százszorszépek

Mórahalmi Szent László Katolikus Általános Iskola

102

Zöldmanók

Tisza-parti Általános Iskola

78

Az összesített pontszámok alapján I. helyezett az Asztmás Hörcsögök nevű csapat, ők 100 000.- Ft értékű díjazásban és könyvjutalomban részesültek. II. helyen a Gőzgombócok csapata végzett, ők könyvjutalomban részesültek. A III. helyezett könyvjutalmát a Jócsontok csapata érdemelte ki.

Szívből gratulálunk a versenyzőknek és tanáraiknak, akik nemcsak felkészítették diákjaikat, hanem a helyszínen szurkoltak nekik és segítették őket. Reméljük, hogy élvezték a változatos feladatokat és elviszik versenyünk hírét kollégáiknak, diáktársaiknak!

Egyúttal köszönet illeti a verseny szervezésben és lebonyolításában közreműködő kollégáinkat: Kardos Beáta munkaközösség-vezetőt, Csabai Ferenc, Krizsán Sándor és Dr. Just Zsuzsanna biológia szakos tanárokat.

Képek iskolánk életéből

randomkep- (36).jpg randomkep- (7).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (66).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (63).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (16).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (55).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (56).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (39).jpg randomkep- (47).jpg randomkep- (30).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (58).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (13).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (34).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (25).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (32).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (24).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (33).jpg randomkep- (37).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (53).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (61).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (49).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (40).jpg randomkep- (12).jpg

Copyright © 2023 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .